DM PLAZA 2014

Program jest dojrzałym merytorycznie, bogatym w przydatne funkcje rozwiązaniem informatycznym dla obiektów hotelowych każdej wielkości. Stanowi tym samym konkurencję dla najbardziej liczących się dostawców oprogramowania hotelowego. Fakt ten potwierdzają liczne wdrożenia na terenie Polski.

Program dysponuje następującymi modułami:

RECEPCJA

Pozwala na przeprowadzenie kompleksowej obsługi gościa za pomocą grafika lub list począwszy od wprowadzenia rezerwacji po meldunek zawierający informacje dotyczące samego klienta oraz przebiegu jego pobytu. Ponadto pozwala na zaplanowanie oferowanych usług oraz organizację pracy osób bezpośrednio odpowiedzialnych za te usługi, prowadzanie analiz dotyczących obłożenia hotelu, oferowanych usług i stosowanych cen. Moduł Recepcja zawiera Archiwum wszystkich rezerwacji i meldunków zarówno gości indywidualnych jak i grup oraz konferencji. Pozwala również na zawarcie rezerwacji przez internet oraz pracę na wielu stanowiskach.

REZERWACJE INTERNETOWE

Program DM Plaza, dzięki wbudowanemu programowi pocztowemu pozwala na szybkie wprowadzanie i potwierdzanie rezerwacji dokonanych za pomocą formularza znajdującego się na stronie www hotelu, lub dowolnego serwisu rezerwacyjnego. Formularze takie, po wypełnieniu przez osobę dokonywającą rezerwacji, automatycznie tworzą email o odpowiedniej strukturze i wysyłają go na określoną skrzynkę pocztową. Takie emaile, po odczytaniu przez Moduł Rezerwacji internetowych programu DM Plaza, po zaakceptowaniu przez obsługę są wczytywane do bazy programu i funkcjonują jak inne rezerwacje. Rezerwacjom dokonanym w taki sposób przypisywany jest odrębny status oraz kolor na grafiku rezerwacyjnym. Można odesłać klientowi potwierdzenie takiej rezerwacji, uzupełnić o brakujące informacje, np. o wpłacie zaliczki, zmienić priorytet.

SPRZEDAŻ

Jeden z najbardziej rozbudowanych modułów programu, umożliwiający sprawną finalizację transakcji z gośćmi hotelowymi, uwzględniający nietypowe życzenia klienta odnośnie treści i formy dokumentów sprzedaży.

SPRZEDAŻ GASTRONOMICZNA

Moduł Sprzedaż gastronomiczna służy do prowadzenia sprzedaży na ekranie dotykowym. Dzięki temu modułowi możliwe jest wystawianie dokumentów sprzedaży takich jak paragony i faktur. Idealnie nadaje się do ewidencjonowania sprzedaży usług dodatkowych, np. basenu, fitness, sklepiku hotelowego, czy baru. Umożliwia szybkie otwarcie rachunku dla gościa hotelowego jak i osoby z zewnątrz, zakończenie rachunku dowolną formą płatności, w tym błyskawiczne przeniesienie obciążenia na rachunek hotelowy gościa. Moduł Sprzedaż gastronomiczna pozwala na bonowanie na stoliki, sprzedaż incydentalną (szybką), dzielenie płatności i rachunków, łączenie rachunków. Unikalną funkcją jest obsługa sprzedaży klubowej tylko dla członków klubu – specjalnie rabatowana i rozliczaną. Moduł może współpracować z czytnikami kodów kreskowych (czytanie asortymentu), kartami magnetycznymi i chipowymi (rejestracja użytkownika, przydzielanie rabatów, zliczanie punktów tudzież sprzedaż do poziomu limitu). W module dopuszczalne jest prezentowanie produktów pogrupowanych w tzw. grupy asortymentowe, które mogą mieć wiele zagłębień a także obsługa dodatków i modyfikatorów asortymentu (jak np. dodatkowy sos, element zestawu do wyboru itp.). Możliwość ustalania indywidualnych kolorów dla każdego klawisza bonowania, dodanie opisów jak i podstawienia ikon graficznych oraz zdjęć. Moduł Sprzedaż gastronomiczna współpracuje z Modułami Sprzedaż i Magazyn.

KASA

Lista funkcjonalności modułu:

 • Kontrola płatności, przyjmowanie gotówki, przedpłat, zaliczek, inne formy płatności – rejestry i wykazy.
 • Saldo klienta i firmy – Kontrola zaległości płatniczych (informacje o kliencie i ewentualnym zaleganiu w płatnościach nie pozwalające na korzystanie z dalszych usług).
 • Kontrola obrotu kasowego (wpłaty i wypłaty gotówkowe).
 • Stan kasy na bieżący dzień – operacje kasy w dniu i dla zmiany.

KANTOR

Lista funkcjonalności modułu:

 • Pełna obsługa kantoru obejmująca skup i sprzedaż waluty obcej.
 • Obsługa dowolnej liczby walut i kas.
 • Wprowadzanie dowolnej liczby kursów walut, np. innego dla gotówki, innego dla zapłaty za usługi hotelowe.
 • Podział na kasy w zależności od rodzaju waluty.
 • Wygląd dokumentów zgodny z zaleceniami NBP.
 • Za pomocą tego modułu można realizować transakcje walutowe dokonywane w Module Sprzedaż – np rozliczenie gości posługujących się wyłącznie cennikami EURO.

MAGAZYN

Modułu Magazyn w programie DM Plaza jest prowadzenie gospodarki magazynowej hotelu. Umożliwia również wprowadzenie wszelkich dokumentów magazynowych związanych z przychodami i rozchodami towarów. Pozwala na prowadzenie sklepiku hotelowego, rozliczania minibarów, ewidencji środków czystości, kontroli wyposażenia pokoi. Moduł magazyn umożliwia także kompletowanie towarów, a także tworzenie receptur gastronomicznych. Moduł Magazyn uwzględnia prowadzeniem kartoteki stanów magazynowych (zarówno surowców, półproduktów jak i wyrobów gotowych) wg metod FIFO, LIFO. Zintegrowanie z Modułem HACCP pozwala na śledzenie każdej dostawy, jej jakości i przydatności.

ADMINISTRACJA

Lista funkcjonalności modułu:

 • Kontrola statusu pokoju (remont, sprzątanie etc.).
 • Kontrola wyposażenia pokoi.
 • Planowanie remontów i wyłączeń pokoi.
 • Planowanie sprzątania.
 • Kontrola stanu pokoju.
 • Grafik planowanych zajęć dla personelu, rozliczanie czasu pracy, planowanie okresowych czynności konserwacyjnych.
 • Terminarz czynności: budzenie, powiadomienie gościa w określonym czasie, przekazywanie wiadomości.
 • Raportowanie.
 • Żółte kartki – notatnik podręcznych wiadomości dla użytkowników programu.
 • Zarządzanie siecią obiektów hotelowych, domków.
 • Wizualizacja planu otoczenia oraz samego obiektu.

PARKING

Moduł służy do obsługi parkingu hotelowego. Zawiera wszystkie potrzebne informacje do rejestracji i rozliczenia usługi parkingowej a także informacje niezbędne ubezpieczycielowi, gdyby nastąpiła konieczność skorzystania z jego usług lub naprawienia szkody. Pozwala na zarezerwowanie miejsca parkingowego w dowolnym terminie oraz powiązanie go z rezerwacją w module Recepcja. Rezerwacje można wykorzystać do zajęcia miejsca parkingowego. Moduł Parking pozwala również na zajęcie miejsca parkingowego w ciągu bieżącej doby hotelowej oraz powiązanie go z meldunkiem w Module Recepcja, śledzenie historii parkingu (wjazdy, wyjazdy, odbiory itp.), weryfikację osoby odbierającej i rozliczenie usługi.

PLANOWANIE IMPREZ

Moduł planowania imprez przeznaczony jest do obsługi konferencji, bankietów oraz przyjęć okolicznościowych. Pozwala na określenie potrzebnego wyposażenia, zarezerwowanie sal konferencyjnych oraz określenie kosztów.

ŻYWIENIE

Moduł Żywienie wspomaga zarządzanie kuchnią i stołówką w modelu żywienia zamkniętego oraz wspomaga zarządzanie restauracją w modelu żywienia półotwartego w przypadku planowania imprez takich jak bankiety, przyjęcia okolicznościowe itp.

REHABILITACJA

Służy do planowania zajęć rehabilitacyjnych dla kuracjuszy z uwzględnieniem kart zdrowia i historii choroby.

BAZA KLIENTÓW

Bardzo ważny moduł programu, gromadzący informacje o gościach, grupach i firmach korzystających z obiektu. Pozwala na ewidencjonowanie ogromnej liczby informacji o klientach, zarówno wprowadzanych ręcznie, np informacje teleadresowe, statusy, upodobania, jak i tworzonych automatycznie, np. historia pobytów, wykorzystywane usługi, wystawione faktury, płatności.

CRM

Moduł obsługuje wiele lokalizacji firmy i wiele przedstawicielstw (w tym międzynarodowych). Ma możliwość traktowania wszystkich lub wybranych Klientów jako potencjalnych klientów, dowolnej segmentacji tych, z którymi mamy kontakt lub mamy zamiar go nawiązać. Pozwala na zwiększenie sprzedaży i lojalności Klienta poprzez identyfikację kluczowych i ważnych Klientów, przyporządkowania im odpowiedniej strategii, relacji i archiwizacji danych w jednej wspólnej bazie. Szybki dostęp do istotnych informacji o klientach z poziomu jednej aplikacji. Moduł Marketing / CRM pozwala na załączenie dla każdego wpisu w bazie klientów dokumentów tworzonych w innych programach, np. ofert napisanych w Wordzie, czy Excelu.

TELEFON

Nowoczesne, cyfrowe centrale telefoniczne oferują, poza taryfikacją, szereg usług pomocnych w zarządzaniu hotelem, które wspiera nasze oprogramowanie.

Należą do nich na przykład:

 • Blokowanie telefonu w pokoju bez meldunku.
 • Przekazywanie informacji przez służby sprzątające o stanie pokoju.
 • Budzenie.
 • Ustalanie limitu rozmowy.
 • Check-in / check-out – wyświetlanie w recepcji informacji o gościu.
 • Program DM Plaza posiada uniwersalny Moduł taryfikujący, który zainstalowany na komputerze, do którego podłączona jest przez port szeregowy centrala telefoniczna, pozwala na odczytanie przesyłanych przez centralę tzw. linijek taryfikacyjnych i ich interpretację oraz konwersję do postaci czytelnej dla programu.

RAPORTY

Dzięki Edytorowi Raportów, w programie DM Plaza możliwe jest zdefiniowanie dowolnego raportu, wyliczanego na podstawie danych zgromadzonych w bazie.

STATYSTYKI

Moduł służący do prezentowania informacji gromadzonych w bazie danych programu DM Plaza. Wiele informacji statystycznych dostępnych jest poprzez Moduł Raporty, np. średnia cena sprzedaży artykułów, listy rezerwacji anulowanych, transakcje z udzielonymi rabatami. Dzięki Edytorowi Raportów, w programie możliwe jest zdefiniowanie dowolnego raportu statystycznego na podstawie danych zgromadzonych w bazie.

FUNKCJE POMOCNICZE

W programie DM Plaza możemy skorzystać z całej gamy funkcji ułatwiającej pracę korzystającym z programu. Do programu można zainstalować m.in. Interfejsy do central telefonicznych, Urządzeń fiskalnych, płatnej telewizji itp. Dzięki połączeniu z internetem mogą Państwo wykorzystać system zdalnej rezerwacji. W każdej chwili mogą skorzystać Państwo z systemu Aktualizacji wersji. Tutaj mamy funkcje takie jak Kopia bezpieczeństwa, Eksport lub import danych, Konfiguracja systemu i wiele inne.

jak odzyskać dane z komputera Problem z komputerem Pozycjonowanie stron Odwirusowanie komputera Zmodernizować komputer Abonament dla firm za usługi Kontakt Korzyści outsourcingu Kasy fiskalne Hosting Router ADSL Sprawdzenie legalności programu Monitoring obiektów Hotspot VoIP Pomoc zdalna serwis laptopów Kasa fiskalna Koszalin Drukarka fiskalna zachodniopomorskie waga elektroniczna Kolektor danych Projektowanie loga Referencje Niszczarka dokumentów start Liczarki banknotów Jak działa VoIP Serwis komputerów Koszalin usługi informatyczne WFMAG Koszalin Quatra Program do biletów plaza dla hotelu program dla hotelu PCMARKET Gastro Pos Antywirus Kaspersky Wdrożenia informatyczne Grafik rezerwacyjny
2006 - 2017 © Wszelkie prawa zastrzeżone - biznessoft.com